Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Karel Cubeca

8. srpna 2012 v 13:24 | Zizi Ingen |  Moderní spisovatelé
Karel Cubeca, vlastním jménem Karel Kostka (český spisovatel a učitel), se narodil v roce 1960 ve Vsetíně. Vystudoval na univerzitě pedagogiku a dodnes patří mezi jeho největší koníčky práce se studenty. Je ředitelem střední školy a prezidentem vzdělávací společnosti se sídlem v Londýně. Stále učí rekreologii na odborných stáží od New Yorku přes Barcelonu až po Athény. Náleží do malé skupiny lidí, jimž byla při oficiálních testech neměřena hodnota IQ vyšší než dvě stě. O své tvorbě dobrodružných románů sám říká: "Knihy píšu výhradně na mořském pobřeží, a to proto, že mám na psaní klid. Vůně moře a citrovníků znásobují a aktivují mojí fantazii." Mimo jiné je také úspěšným malířem a vystavuje po celém světě. Španělský pseudonym si zvolil zejména pro své malířské umění.


"Kniha Zlatá skrýš spisovatele Karla Cubecy patří k nejlepším dílům české literatury 20. a 21.století. Je to strhující román plný hlubokých myšlenek a moudrostí, má několik rovin, mimo napínavý děj se čtenář může zamyslet nad smyslem života, nad náboženstvím a filozofií, ale také nad lidskými city a láskou. Vše je přitom zmíněno v relativismu a obrovském nadhledu. Z každé řádky je cítit vysoký intelekt autora (údajně IQ nad 200)i jeho životní zkušenosti.
Pojetí literárního díla má v sobě něco z Čapka, Wilbura Smithe i Senecy.
Byl jsem při četbě nesmírně vtažen do děje a jako profesor literatury musím vyjádřit politování, že toto převratné dílo uniklo výraznějším kritikám v celostátním tisku.
Pochvalu zasluhuje i román A Bůh mlčel, válečný román, od kterého se nejde odtrhnout, dokud člověk nepřečte poslední stránku." Tak se vyjadřuje jeden z fanoušků Karla Kostky ZDE!

Já prozatím nečetla ani jednu jeho knížku, ale docela mě zaujalo to, že je Čech a zdá se být slavný a přímo geniální. Mám doma půjčeno asi pět jeho knížek a chystám se je číst, ale ačkoli se to bude zdát nemožné, přečtu je pomaleji (o dost) než je napsal autor. Jedna jeho knížka mu netrvala ani dva měsíce, takže je vidět, že jeho IQ vážně přesahuje 200....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Kaas Pavel Kaas | E-mail | 7. srpna 2014 v 16:14 | Reagovat

Mistr Kostka má možná IQ přes 200, ale někdo by mu měl říci, že v Africe tygři volně nežijí a leopard a levhart že jsou synonyma. Narážím na rychlokvašku "A bůh mlčel", která se dost zoufale pokouší napodobovat tvorbu Wilbura Smithe.

2 liras liras | Web | 17. června 2015 v 18:43 | Reagovat

Na Леню v přírodě zavání. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama