Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

III. kapitola Vyúčtování II. část

1. srpna 2012 v 12:00 | Zizi Ingen |  Druhá cesta z podsvětí - Magic Central
No, tak je tu další část, ale než se pustíte do čtení, ráda bych, abyste si pustili toto video:


''Hej! Ty seš Eurenee, že jo?'' vyhrkl menší hnědovlasý s myškou v kapse.
Ale ten vyšší a asi i starší ho zadržel. ''Sorry, je trochu... neovladatelnej.'' Jeho menší společník chtěl něco namítnout, ale zmlkl, když ho vyšší spražil pohledem.
Eurenee si je pečlivě prohlížela.
Jeden (ten menší) měl hnědé, delší vlasy, které si udržoval pečlivě upravené a měl fialové oči, které vypadaly jako černé, ale když se na ně člověk podíval zblízka, bylo jasně poznat, že jsou tmavě fialové. Byl o pár centimetrů menší než Eurenee a trošku při těle. Měl tenké rty a tmavší pleť. Na sobě měl černo-hnědý plášť, pod kterým měl obyčejné černé kalhoty a hnědé, vysoké, kožené boty. Hrudník mu obepínalo modré tričko s různými znaky a klikaticemi.
Ten druhý byl o hlavu vyšší a mnohem svalnatější. Měl hluboké, tmavě modré oči, který se zdály zdánlivě nekonečné, bezedné. Rty měl jemně narůžovělé, skoro až bílé a tenké a jeho vlasy měly nazlátlou barvu, ale některé pramínky měly nazrzlou barvu a některé tmavě hnědou. Byl bledý skoro stejně jako Maxova srst. Na rameni měl vytetovanou černou růži, po které stékala krev. Na sobě měl pouze bílý nátělník a džíny s vysokými botami. Vypadal docela obyčejně, ale jeho mysl byla určitě složitá - toho si byla Eurenee vědoma.
''Kdo jste a co tu chcete?'' zavrčela chladně a důstojně, když to vypadalo, že se ti dva každou chvíli poperou a na ní úplně zapoměli. Oba kluci se na ní udiveně podívali.
''Já jsem Nick.'' řekl menší. Eurenee si všimla, že jeho myška má vykousnutý kousek ucha a že vypadá dost vystrašeně.
Jistě, Max je kočka a ona je myš, takže je vystrašená...
Já jsem lovec a ona má kořist, poslal jí svou myšlenku Max.
''A já se jmenuju Julius, ale zajímalo by mě, komu se vlastně představujeme.'' zavrčel vyšší s rysem, který už ztrácel trpělivost stejně jako jeho pán. Ale nevypadal jako "obyčejný" rys. Byl tmavě hnědý a o něco větší a asi i silnější. Na konco uší mu čouhaly drobné, bílé štětinky a okolo čumáku také.
''A vaši elemnaři nemají jména?''
Snažila se to, co nejdéle protahovat a vyhnout se vyslovení svého jména za každou cenu. Sama nevěděla, proč nechce, aby znali její jméno, ale byla si jistá, že nechce, aby to věděli. Max na jejím rameni byl nejspíš stejně přesvědčený, protože se zklidnil a napnul, byl připravený do boje.
Byl to jeden z tich okamžiků, kdy se jí zmocnily její instinkty, které zdědila po své matce. Každý vampír občas prostě vypnul a pracoval intuivně bez toho, aby používal mozek nebo udílel nějaké vědomé rozkazy svému tělu.
''Ella a Vinon.'' řekl Julius a ukázal nejprve na rysa a potom na myšku a při tom se tvářil víc než podezíravě.
Eurenee vytušila, že prokoukli její hru.
''Ano, jsem Eurenee a tohle je Max, můj elemnar.''
''Takže seš to fakt ty..?!'' prohlížel si jí od hlavy k patě Nick.
''Fajn, ale co po mě chcete?'' Nasadila jedovatý tón, který zmátl už nejednoho vampíra a děti donutil i brečet. Oči se jí blýskaly rudě a zeleně, její nitro bylo dost zmatené, stejně jako ona sama.
''Půjdeš s námi a dobrovolně!'' zavrčel Julius a v očích se mu skrývala hrozba.
''A co když ne?''
''To není otázka! To je příkaz!'' rozčílil se. Dopalovalo ho, jak moc dokázala být chladná.
Oči jí začínaly pomalu černat. To nebylo vůbec dobré. Celé její nitro se bouřilo a to se nestávalo. Ostatním jo, ale jí ne..
''Ty mi nemáš, co poroučet, pokud ti to ještě nedošlo!'' křikla výhružně až se někteří lidé, kteří procházali kolem zastavili a otočili se, aby viděli jejich budoucí vládkyni rozčílenou, ale nakonec se radši vydali svou vlastní cestou.
Nick vycítil hrozbu dřív než Julius a postavil se mezi ně. ''Jeho si nevšímej! Jenom ti závidí, že seš tak mocná a on na tebe nemá.''
Eurenee se zlomyslně ušklíbla.
Julius se k nim otočil zády a tiše zuřil.
Nick pokračoval: ''Emh... Víš, co seš zač, že jo?''
Eurenee se odmlčela. ''Myslíš, že jsem nějaké dítě Moci ohně a nebe? Jo, tak o tom už něco vím.''
Zase se zakryla za kamenou masku, ale oči měla pořád černé.
Konečně se jí podařilo probořit bariéru, která jí bránila číst jim myšlenky. Opatrně jim vstoupila do mysli, ale snažila se, aby si toho nevšimli. Většina lidí nereagovala moc dobře, když zjistili, že jim vlezla do hlavy. Podařilo se jí dostat se nejdřív do mysli Nicka (ten kluk neměl moc silnou vůli) a poté do Juliusovi mysli.
Zjistila všechno, co potřebovala vědět.
''Takže vy jste taky děti Moci a to Moci vody a duše a Moci země a proměny, nepletu-li se, že?''
Vodu a duši (ať už to bylo cokoli) ovládal Julius a zemi s proměnou Nick.
Proměna je vampírský ciklus, kdy se z dítěte stane opravdový vampír a vytvoří se mu jeho elemnar.
''A hledáte mě, protože si myslíte, že bych vám mohla pomoc v boji proti vzbouřencům a sestře nějaké Stvořitelky? A ještě k tomu čekáte, že opustím svoje lidi ve válce, což je naprostý nesmysl..''
''Takže je pravda, že umíš číst myšlenky,'' přemýšlel nahlas Julius. ''To je víc než jenom zajímavé...''
Chvíli mlčeli než se odvážil promluvit Max: ''Takže chcete, abychom s váma odešli?''
Eurenee ho zpražila pohledem. V konverzaci nebylo zvykem, aby elemnar promluvil. Komunikoval myšlenkama a to pouze se svým pánem, či paní.
Nenápadně přikývli.
Když se Eurenee neměla k odpovědi, promluvil Nick: ''Chápeme, že bude těžké opustit své lidi zrovna teď, když tě nejvíc potřebují. Ale na tom, zda pomůžeš nebo ne závisí mnoho životů... Je nás strašně málo a potřebujeme vůdce...''
''A to čekáte, že já vám hned vyjdu na pomoc? Neumím být vůdcem!''
''Jsi ohňovládce! Ti vždycky vedou!''
''Jo,'' odsekla. ''Proto jsem poslední, že?''
Bylo to od ní kruté, ale neměla zájem se dostat do problémů a tak využila své zbraně - jízlivost, zlost a nenávist.
Na to nic neměli a tak raději mlčeli, ale Eurenee si všimla, že se Nick už dvakrát nadechl k tomu, že něco řekne, ale nakonec se neodvážil k ničemu jinému než dívání se do země.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama