Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Smečka, Vzpoura, Oběť - Andrea Cremerová

3. června 2012 v 16:31 | Zizi Ingen |  Různé knihy
První díl trilogie Smečka od Andrey Cremerové mě velmi zaujal.
Kniha vypráví o mladé, pubertální dívce Calle. Která musí řešit nejen problémi normálního člověka, ale i problémi se svou smečkou lidí měnících se ve vlky (ochránci) a také se Strážci - jejich pány. K tomu se přidá ještě fakt, že porušila několik desítek pravidel, zamiloval se do lidského kluka Shaye a přitom si má vzít vůdce druhé smečky Rena.
Autorka chtěla nejspíše zachytit Callu jako pořádnou drsňačku na kterou padá celý svět, ale podle mě by bez své vlčí proměny zas tak silná nebyla. A v některých situacích se zachovala vážně divně a možná je to jen moje doměnka, ale je strašně nadržená.
Ren a Shay jsou prostě takový typický frajírci, kteří chtějí mít tu nejlepší holku na škole a myslí si o sobě, jak jsou úžasní a že si z nich celý svět sedne na zadek, když si řeknou.

Druhý díl je skoro celý o Callininým vztahu mezi ní a Shayem. Ren se tam moc často neobjevuje a ostatní členi smečky jak by smet. Takže to je skoro celý o Calle a Shayovi.
Třetí díl byl pro mě velkým zklamáním
Nejen pro to, jak děsný bylo zakončení (všichni ochránci se přeměnili ve vlky a zdrhli do lesa, prostě romantika, co?), ale také proto že se tam neuskutečnili skoro žádné pořádné boje a všechno se točilo okolo Shaye. Na konci jsem měla cuť tu knížku rozcupovat, jak mě naštvala věta: Sabine vstala, uklidněná, že její přátelé jsou v bezpečí a spokojení... Jak může být někdo spokojený z toho, že lidé, které znala celý život se proměnili ve vlky a ona už se s nimi nejspíše nikdy nesetká...
No, prostě úžasné zakončení...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Starsy Spirit Starsy Spirit | Web | 11. března 2015 v 22:48 | Reagovat

Existuje i čtvrtý, neplánovaný díl Snakeroot, česky Kořeny. Tam vysvětluje, že to tak jednoduché není, nebylo a nebude.
Ve Snakeroot se mi líbí, že Cremerová řeší to, co žádný jiný film/kniha/seriál... neřeší. "Válka skončila. No. A co dál?"

Hledači řeší, co s Rowanovou vilou a se zbývajícími Strážci. Ukazuje se, že Hledači nejsou jen čistokrevní klaďáci, ale jak se po válce nudí, vymýšlí různé převraty a akce a někteří by dokonce téměř spřádají plány na Strážcovskou genocidu. (Špatné slovo, ale lepší nemám. Strážco-cida neexistuje.)

Každopádně nevidím serii tak černě a přízemně, jako ty. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama