Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Rick Riordan

12. května 2012 v 13:44 | Zizi Ingen |  Moderní spisovatelé

Život a kariéra

Riordan se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval University of Texas at Austin a poté patnáct let učil na státních a soukromých školách v Kalifornii a San Antoniu.
Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Tres Navarre a jeho kniha The Maze of Bones se 28. září 2008 vyšplahala na první místo v seznamu bestsellerů newyorského deníku The New York Times. Knihy ze série Percy Jackson a Olympané vyprávějí příběh o dvanáctiletém chlapci, který se dozví, že je synem starořeckého boha. 12. února 2010 měl premiéru film natočený podle prvního dílu série - Zloděj blesku.
Riordan žije se svou ženou a dvěma syny v San Antoniu. Právě pracuje na nové sérii The Kane Chronicles, která bude založená na egyptských bozích a jejíž první kniha, The Red Pyramid, bude vydaná 4. května 2010 v USA.

Více o autorovi a jeho dílech zde.
Zdroj informací: Wikipedia.Riordan mě zaujal hlavně tím, že je to chlap a já si automaticky pod chlepem představím velkýho basketbalovýho hráče, který neví ani kolik je pět plus pět. Proto mě příjemně překvapilo, že existuje i nějaký spisovatel, ačkoli by mě potěšilo o mnoho víc, kdyby pocházel z ČR. Ale to je jedno.
Na jeho knížky jsem narazila, když měl jeden kluk od nás vyprávění o knize, kterou četl a vybral si druhý díl série Percy Jackson, Moře nestvůr. A neboť se mi ten kluk tak trochu líbil a já byla zvědavá, co čte, napadlo mě, že tu knížku také skusím. A tak jsem si v knihovně půjčila třetí díl a ani ne za den jsem ho měla přečtený.
Knížka mě do sebe naprosto pohltila a nenechala mě jí opustit.
Přečetla jsem to jedním dechem a další středu jsem si v knihovně půjčila i další díly, které jsem měla za chvíli také přečtený.
Jeho knihy se mi zalíbili tak moc až si je každých pár týdnů čtu znova a znova a netrpělivě čekám na další knihy z jeho mysli.
Možná, že teď vypadám jako nějaká poblázněná fanynka, ale to bude asi tím, že jsem. Jeho knihy dokonale kontrastují s mojí myslí a zapadaj do dlouhého příběhu mého života. Občas mě donutí brečet, jindy se smát. Ale pokaždé je to zážitek, na který nikdy nezapomenu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama