Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Křišťály moci - Zrada temného elfa

12. května 2012 v 14:41 | Ziziny |  Různé knihy
Kihu napsala autorka série Poselství jednorožců, Michaela Burdová.
Zrada temného elfa je prvním dílem tetralogie Křišťálů moci a čtvrtou knihou Michaely Burdové. Kniha vyšla v roce 2010 a ihned dosáhla velké publicity čtenářů.

Kniha vypráví o mladé venkovské dívce Neilin, která má za úkol najít bájné Křišťály moci a s jejich pomocí zachránit celou Mianthilii od jejího samozvaného, krutého vládce Isgraëla, který před lety zradil své bratry Neposkvrněné a zavraždil je. Ale Neilin o této hrozbě nic netuší. Žije v malé vesničce Thálon se svou matkou a sestrou daleko od Isgraëlovi moci a Temných elfů. Ale to všechno se změní v okamžik, kdy Isgraël najde svého posledního bratra Ärmaela a vytáhne mu z mysli proroctví, které spolu z bratry vyřtkl, aby zničil zrádce vlastní krve. Proroctví mluvilo o mladé dívce, která zná tajemství, kde se Křišťály nachází a jako jediná má moc je najít. Toho dne vyšle Isgraël svého nejlepšího válečníka Sorgana, aby mu dívku přivedl a ona mu vyzradila místa, kde se Křišťály nachází. Thálon padne a Neilin se octla v pasti. Bezmocnou a truchlící nad strátou matky a unesení sestry ji zachrání tajemný Bílý elf Arwin. Spolu se musí dostat do města Bílích elfů, kde musí Neilin najít svůj vnitřní hlas a cestu k prvnímu Křišťálu.

Obsah: Životem jsou Tvorové Prvenství, Smrt má jméno Mor a Mocí se stali Neposkvrnění. Křišťály spásy jsou odrazem jejich duše i síly. Pokud Temný elf Isgraël odhalí jejich úkryt, svět padne. Naštěstí je tu Neilin a její elfí ochránce - dá se mu ale věřit? Neilinina sestra je unesena a Terien, dcera Isgraëla, bojuje s nešťastnou láskou. Neilin se musí rozhodnout, zda naplní svůj osud. Pouť za Křišťály spásy začíná.

Hlavní postavy: Neilin, Arwin, Isgraël, Terien, Leja, Sorgan, Awrixe

Kniha na mě udělala výborný dojem a rozhodně bych jí doporučila svým přátelům. První, druhý i třetí díl mě naprosto pohltili a mě mrzelo, když skončili. Poslední díl na mě sice už takový dojem neudělal, neboť na něm bylo znát, že autorka už chtěla mít knížku, co nejdříve z krku. Ale ostatní díly mě naprosto uchvátili...

První díl: Zrada Temného Elfa

Druhý díl: Hněv Pána ohně
Třetí díl: Věž Zkázy
Čtvrtý díl: Minotaurus
Zdroj obrázků a obsahu: burdova-michaela.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 14. května 2012 v 20:17 | Reagovat

pekneee obrázky :)

2 Zizi Ingen Zizi Ingen | Web | 15. května 2012 v 18:15 | Reagovat

[1]: To kreslila Míša Burdová...

3 Kulfoub Kulfoub | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 5:58 | Reagovat

Seal armpit delivers inconvenience, aches. to Carry visit doctors cannot be. Formation under the muscle cavity may become cancer illness. However more often it is consequence regular use deodorants, non-compliance rules personal hygiene, excessive sweating. Redness triggers narrow clothing, contaminated razor-affiliation, the infection.
<a href=http://armpit.info/what-does-a-small-hard-lump-under-armpit-mean>small hard lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, inflammation, lump getting hot? This is the abscess that will operated on, then drink medications. first stage cost solutions, antibacterial medicines. When the ailment switched to second stage, the required surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama