Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Řečtí bohové z Percyho Jacksona

8. dubna 2012 v 17:49 | Nika |  Bohové

Zeus

Zeus (2. p - Dia) nad Olympem vládne. Má trůn na konci místnosti naproti dveřím více vlevo. V prvním díle se percy vydal hledat jeho blesk a nakonec mu ho předal. Zeus se ho pak vydal očistit. Zeus je docela přísný ale zároveň milující otec a vnuk. Nejvíc ze všeho ale nenávidí Krona, svého otce. Když porazil s pomocí blesku a svých bratrů Titány tak losovali o svou moc. Zeus začal vládnout nad oblohou jako druhý nejstarší z bratrů. Poseidónovi připadlo moře a Hádovi podsvětí. Hádes pak začal vznášet námitky a tvrdil že Zeus švindloval. Po druhé světové válce uzavřel s bratry přísahu že už nikdy neoplodní žádnou smrtelnici. Údajně se bojí své ženy ale ti už spolu absolvovali několik sezení v manželské poradně. Je popisován jako vysoký svalovec s mohutným modrým plnovousem.


Apollón

Apollón je bůh slunce a tyto povinnosti získal když svět opustil Hélios. Jezdí na nebi v automobilu který žhne. Jeho trůn je na levé straně sálu a Apollón sedí třetí od dveří. Ve třetím díle odvezl Percyho, Thalii a Lovkyně do tábora. Thalii posadil za volant ale ta se z toho málem zbláznila. Pak děti navedl na západ podzemkou když se vydával za bezdomovce. Pořád chodí ve slunečních brýlích a většinou má u sebe Ipod

Hermés

Lukův otec, bůh zlodějů. Zároveň je otcem bratrů Stollových a mnoha dalších v táboře. Přátelí se s Percym a nemůže stejně jako Artemis někdy vystát Apollóna a jeho Haiku. Často Percymu a jeho přátelům pomáhá. Např. v druhém díle jim dal multivitamíny a lahvičku větrů. Je hlavním pošťákem bohů. Nikam nechodí bez Aeskulapova žezla, tedy tyče na které jsou omotaní hadi. Tuto hůl dokáže přemněnit na mobilní telefon. Jednou vyprávěl Percymu jak Apollónovi ukradl sluneční krávy ale jak se z toho vykroutil když vynalezl hudbu. Tím Percymu naznačil že má dělat i věci které jsou proti pravidlům, hlavně že to má nějaký účel.


Héfaistos
Héfaistos je bohem kovů a ohně. Má mnoho dětí v Táboře včetně Beckendorfa. Percy mu prokázal službu tím že se vypravil do hory svaté Heleny. Héfaistos mu pak dal na výběr jestli chce zůstat v Ogygyi a pak ho dopravil do tábora. Héfaistos byl shozen z Olympu kvůly žádosti Héry protože byl mrzák a celkově nedělal bohů dobré jméno. Legendy to pak svedly na Dia. Na konci 4. dílu se ho i kvůli Nikovi zastanou Annabeth i Percy.

Umístění trůnů
  • Toto umístění platí pouze v čas zimního slunovratu.
  • OlympPJ.jpg

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama