Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Náš život

20. dubna 2012 v 16:06 | Zizi Ingen |  Moje pocity a různá témata...
Lidi jsou divní. Říká se, že je svět zničený, ale víte proč? Protože jsou miliony lidí, kteří po sobě neuměj uklízet.
Neříkám, že jsem jiná. Znám spousty lidí, kteří by mi řekli, že je ničím a lezu jim na nervy. Ale upřímně každý je na někoho zlý, protivný či dokonce vulgární. Ani já nejsem jiná. Některý lidi nenávidím a posílám do pr..le a některé mám zase moc ráda a nikdy bych jim neublížila, alespoň ne úmyslně. Ale o mě tu teď nejde. Jde o to, že jsme lidi. Říkáme si, že jsme nejlepší druh a že jsme nejinteligentnější. Fakt?!
Že o tom nevim...
Občas jsme právě mi ti nejhorší...
Ubližujeme si na vzájem, protože nedokážeme tou bolestí procházet sami.
Jsme hloupí, neboť "Chytrý člověk se přizpůsobí světu kolem sebe. Kdežto hlupák se snaží přizpůsobit svět sobě... Proto je pokrok závislý na hloupých lidech." - tenhle citát jsem někde četla už si nepamatuji kde, nebo kdo ho napsal. Ale každopádně nás nádherně vystihuje.
Ničíme svět kolem sebe, sobě navzájem a i zvířatům, rostlinám, planetě... Jsme prostě lidé. Někdo si pod tímto řekne: "Jo, lidi! Já sem taky člověk, pán tvorstva...", ale to při tom není vůbec pravda! Pány tvorsba budeme až tehdy, kdy si začneme vážit života a to nejen toho svého, ale i života ostatních. Až budeme rozhodovat spravedlivě, nezabíjet pro zábavu a chránit jeden druhého. Pak si můžeme říkat pokročilá rasa, ale v tu dobu už snad nebudeme tak hloupí, abychom si o sobě mysleli, že jsme něco víc... Ono je to totiž naopak. Když to vezmeme kolem a kolem příroda kolem nás je vyspělejší. No, uznejte sami. My bez přírody žít nedokážem. Bez vody bychom zemřeli, bez zvířat a rostlin též. My bez přírody být nemůžem, ale ona bez nás ano. A proto bychom si jí měli vážit a chovat se k ní jako něčemu, co si zaslouží naši úctu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama