Chybou je, když věříš každému, ale chybou je i to, když nevěříš nikomu. (Seneca)

Fantazie

12. dubna 2012 v 20:08 | Zizi Ingen |  Moje pocity a různá témata...
Víte, co je nejlepší na tom být snílek jako já?
To, že každý pořádný snílek má dva světy. Jeden obyčejný a druhý jenom pro sebe. V reálném světě je považován za divného a vyčnívajícího z davu, ale v tom svém je hlavní postava, popřípadně hrdina. Mnohdy se mi stává, že na takové lidi narazím. Patří mezi ně například: čtenáři, spisovatelé, malíři, básníci, povídkáři atd. Po světě jsou jich mraky a mnohý z nich jsou i slavní.
Jaké to má výhody?
Vždycky je tu pro ně někdo, ať už v tom reálném světě nebo virtuálním, kdo jim pomůže. Mnozí z nich si takový svět vytvořili, protože se v tom reálném cítí sami. Možná, že jste někoho takového potkali. Teď se nad tím chvíli zamyslete. Určitě vás napadne minimálně jeden člověk, který je snílek. Často je zahleděný do knížky nebo si něco čmárá do bloku. Ale ostatní moc nevnímá, odpovídá na otázky učitelů a směje se s přáteli. Ale jinak dost vybočuje. Může být třeba i namyšlený, sarkastický a vtipný jako já, ale může se stát, že když si ho na chvilku přestanete všímat, tak on prostě vypne. Přestane vnímat okolí a přemístí se do svých myšlenek a pocitů.
Tito lidé jsou velmi podivuhodní a nikdy nevíte, co od nich čekat.
Ale když se zamilují a vědí, že ten druhý jejich city opětuje, začnou se zapojovat. Milují silně a potrpí si na důvěru. Vlastně jsou téměř dokonalí, co se lásky týče. Ale jen skoro. Mnozí snílci jsou takový, protože jim někdo ublížil a oni už přestali věřit v lidi a tak je velmi těžké si získat jejich důvěru a také se ke všemu špatně vyjadřují slovy. Své pocity a myšlenky spíše vyjadřují v podobě obrazů, knížek, básniček atd. Ale mluvit - to je něco jiného. Je sice pravda, že mnoho z nás je hodně ukecaných, ale spíše si své poznámky necháváme pro sebe.
Dá se s námi vždycky počítat a nikdy nikiho nesklamem, pokud sami nechcem.
Jsme docela náladoví a podivní, chytří, ale zase ne moc. Víme toho hodně o lidech a o sobě samích, neboť jsme díky snění schopni vidět sami sabe, tak jak doopravdy jsme.
Já jsem ráda za to, že jsem snílek... Můžu tak být na dvou místech zároveň :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama